Co powoduje niskie libido?

niskie libidoNiskie libido, lub zmniejszone pragnienie seksualne, może wpływać zarówno mężczyźni jak i kobiety. Nie jest niczym niezwykłym dla osoby zainteresowanie seksem do wahają się w różnych okresach ich życia ze względu na zmiany hormonalne, wiek, i stres.

Jednak, niskie libido może być problemem, jeśli powoduje stres, wpływa na ogólną samopoczucie osoby, lub prowadzi do niepokoju o ich związku.

Niskie libido może mieć podstawową przyczynę medyczną, lub może być ze względu na czynniki stylu życia. W tym artykule, możemy zbadać przyczyny niskiego libido u mężczyzn i kobiet, potencjalne zabiegi, i kiedy porozmawiać z lekarzem.

Niskie libido powoduje u mężczyzn

Przyczyny niskiego libido u mężczyzn może zawierać:

  1. niski poziom testosteronu
  2. Testosteron jest hormonem płciowy, że mężczyźni produkują w jądra. Testosteron jest odpowiedzialny za szereg procesów i cech organizmu, w tym twarzy i ciała włosy, masy mięśniowej, popęd płciowy, produkcji spermy, i zdrowia kości.
  3. niski poziom testosteronu u mężczyzn może produkować inne objawy, takie jak powiększenie piersi i zaburzenia erekcji.
  4. urazy jąder, uprzednie chemioterapii lub promieniowania, stosowanie sterydów anabolicznych, niektóre leki, i przewlekła choroba może powodować niski poziom testosteronu.

Zabiegi

Leczenie niskiego libido będzie często zależeć od przyczyny problemu. Na przykład, lekarz może zalecić zmianę leku, który powoduje skutki uboczne związane z Seksem lub leczenia wszelkich podstawowych schorzeń, które zmniejszają indywidualnego popęd płciowy.

Czasami, proste zmiany stylu życia może pomóc osobie odzyskać pożądanie seksualne. Jedzenie odżywcze diety, wystarczająco dużo snu, zmniejszenie lub wycinanie alkoholu, i utrata masy ciała może przyczynić się do zwiększenia zainteresowania seksem i poprawy ogólnego stanu zdrowia osoby.

Dla niektórych osób, terapia Talk lub terapia seksualna może pomóc. Terapia może pomóc ludziom radzić sobie z urazem, poprawić ich poczucie własnej wartości, i wzmocnić ich związek z partnerem.

Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i uważność może być korzystne dla niektórych kobiet z zaburzeniami seksualnymi, takich jak niski popęd płciowy. Terapie te mogą pomóc osobie skupić się na przyjemności i zaangażowania i zmniejszyć negatywne myśli o seksie.

Terapia hormonalna

Dla kobiet, lekarz może przepisać terapii estrogenowej na niskie libido, który jest spowodowany menopauzą lub inne przyczyny hormonalne, chociaż badania jeszcze nie udowodnił, że jest skuteczny dla tego objawu. Układowa terapia estrogenowa jest pigułka, która podnosi poziom estrogenów w całym organizmie.

Miejscowe estrogeny, które mogą być krem lub pierścień pochwy, działa lokalnie, aby pomóc z objawami pochwy, takich jak suchość. To może mieć skutki uboczne, więc najlepiej jest skontaktować się z lekarzem na temat ryzyka biorąc terapii hormonalnej.

Jeśli człowiek ma niski poziom testosteronu i uciążliwe objawy, lekarz może zalecić terapii zastępczej testosteronem. Lek ten może być w postaci miejscowo plastry lub zastrzyki.

Dodaj komentarz